آرشیو دی ماه 1399

ارائه خدمات ساختماني با بهترين متد روز دنيا

تعيين دقيق متراژ عمق ميله چاه.

۱۵,۹۹۷ بازديد

كول چاهدر صورتي كه خاك چاه فاضلاب ريزش داشته باشد و آب ورودي به چاه زياد باشد اين آب ورودي به بدنه چاه برخورد كرده و باعث ريزش چاه مي باشد و در اين هنگام از كول هاي بتني و سيماني استفاده مي شود تا آب با برخورد به اين كول هاي سيماني به سمت انتهاي چاه برود. كول ها همين طور كه در تصوير زير مي بينيد به دو مدل كول گرد و كول بادمي شكل كه براي ميله چاه فاضلاب از كول گرد در سايز مختلف و براي انباره چاه ساختمان از كول بادمي شكل كه به آن كول انباري مي گويند استفاده مي شود البته براي انباره از كول تخت نيز استفاده مي كنند.
انواع كول چاه فاضلابانواع كول چاه فاضلابمورد ديگر استفاده از كول در انباري چاه فاضلاب مي باشد كه خاك زمين ريزشي مي باشد با استفاده از كول تخت مخصوص انباري مانع ريزش انباره چاه فاضلاب كه انبار دارد مي شود كه آن هم به دو روش انجام مي شود كه در تصاوير پايين مي توان ديد.
كول گذاري كول تخت  كول چاه كول انباريكول گذاري كول تخت كول چاه كول انبارينحوه كول گذاري چاهنحوه كول گذاري چاه به اين صورت است كه با اجراي يك طوقه و ديواره در پايين ميله چاه اين كول ها بر روي آن قرار گرفته و بعد از يك متر پشت كول ها را با استفاده از ملات سيمان پر كرده تا از ريزش كول و ريزش ميله چاه جلوگيري كرد و بعد از آن مي توان با پركردن پشت كول با خاك از استحكام آن اطمينان حاصل كرد.
نحوه كول گذاري چاه
طوقه چيني چاه و بستن درب چاهانجام طوقه چيني چاه با استفاده از ملات سيمان و آجر را طوقه چيني چاه مي گويند و در بالاي چاه اجرا شده و 1 تا 2 متر پايين تر از سطح زمين اجرا مي شود و باعث مي شود درب چاه فاضلاب بسته و محكم شود و با عبور اجسام سنگين از روي چاه مانند: انسان،ماشين و كاميون و ليفتراك ؛ چاه ريزش نكند. و يكي از با دقت ترين مراحل مي باشد.
طوقه چيني چاهطوقه چيني چاهدريچه فاضلاببعد از طوقه چيني نوبت به دريچه بازديد فاضلاب روي چاه است كه با اين عمل درب چاه كاملا پوشانده مي شود.و مانع آن مي شود كه حشرات مانند سوسك و بوي نامطبوع از آن عبور كند و به سطح زمين برسد و با بازديد به موقع دريچه چاه فاضلاب شما شاهد اين خواهيد بود كه چاه شما ريزش نكرده باشد و يا پر نشود و به تخليه چاه نياز پيدا كنيد.
در برج ها و ساختمانها با تعداد جمعيت بالا داشتن دريچه بازديد فاضلاب الزامي است تا بتوانند به طور سالانه تخليه چاه نمايند تا از پر شدن ناگهاني چاه فاضلاب جلوگيري نمايند.دريچه فاضلاب نصبت به محل رفت آمد هزينه بالايي دارند و در هنگام خريد مي گويند چند تن باشد و اين مربوط به قدرت تحمل آن است.چون در خيابان و پاركينگ و محل هاي كه ماشين رد نمي شود ميگويند. 2 تن 6 تن 10 تن و به بالا و از 6 تن به بالا دريچه ترافيكي مي گويند.
دريچه بازديد فاضلابدريچه بازديد فاضلاببهترين زمان براي كندن چاه جذبيبهترين زمان براي حفاري چاه زماني است كه ساختمان در حال احداث است.و براي لايروبي و حفاري چاه زماني است كه بارندگي كم است كه تابستان بهترين فصل است و آب بارندگي به چاه هاي شما نفوذ نمي كند و هزينه اضافه براي شما در بر ندارد.و بيشترين زمان پر شدن چاه مربوط به زماني است كه بارندگي زياد مي باشد.
توجه كنيد
حفاري چاه بايد توسط متخصص چاه يعني مقني مخصوص به نوع چاه ، فاضلاب يا چاه آب حفاري شود.
 
* اگر حفاري توسط افرادي كه تخصصي ندارند انجام شود باعث ريزش چاه جذبي و خطر مرگ 100 درصدي دارد
.
تعيين دقيق متراژ انباري چاه.
تعيين محل دقيق حفاري چاه.
نكات مهم حفر چاه* زمين چاهي كه بايد حفاري شود خيلي تاثير دارد در زمين هاي سفت چاه ها سريع تر پر شده و در زمين هاي كه استحكام كافي ندارد باعث ريزش چاه مي شود.
.
و خيلي موارد ديگر كه مي تواند هم خطر آفرين باشد هم باعث ضرر به صاحب ساختمان و خود ساختمان مي شود.
* چاه بايد فاصله استاندارد از چاه قديمي داشته باشد تا باعث ريزش چاه و خطر خفگي كارگر مقني بر اثر گاز گرفتگي چاه و يا شكستن ديواره چاه قديمي و سيل ناشي آب كه علاوه بر خطرات جاني باعث ريزش چاه و از مواردي ريزش ساختمان شود.
نحوه محاسبه متراژ انباري چاهنحوه متر كردن انباره چاه فاضلاب به اين صورت است كه شما بايد ارتفاع چاه را در عرض كف چاه ضرب كنيد و سپس در طول چاه ضرب كنيد. نوع ديگر متراژ كه به متر مقني معروف است و امروزه بيشتر مقني هاي چاه كن از آن استفاده مي كنند ارتفاع انباره ضربدر عرض كف انباري چاه و ضربدر طول چاه و در آخر ضربدر 2 مي شود و به 1 متر طول 8 متر معروف است. پس در هنگام استعلام حفاري چاه از نوع متراژ سوال شود تا در آينده مشكلي به وجود نيايد.
نحوه متر كردن چاهنحوه متر كردن چاهتوجه نماييد امروزه متراژ چاه و نحوه محاسبه و استعلام بهاي چاه به صورت متر مقني مي باشد.
حفر چاه غرب تهرانشركت تخليه چاه دات كام در زمينه حَفر چاه غرب تهران  تعمير آن در تمام نقاط پايتخت اللخصوص تهرانسر يافت آباد ، جاده مخصوص و فتح اشاره كرد در حال فعاليت مي باشد و نياز مشتري به عمل حفاري چاه و تعمير چاه را در دستور كار خود قرار داده است. توجه فرماييد عمل تخليه چاه در شركت ما با مقني مخصوص صورت مي گيرد تا خطر ريزش چاه به صفر برسد و مقني هاي ما سابقه بالاي بيش از 100 چاه را در سال دارند.
حفر چاه غرب تهرانحفر چاه غرب تهرانحفر چاه جنوب تهرانشركت حفاري چاه در جنوب تهران توسط مقني چاه كن وارد به خاك منطقه جنوب تهران كه در بيشتر مناطق خاك زمين حَفاري چاه در جنوب ريزشي مي باشد،حَفر مي گردد.
حفر چاه شمال تهرانشركت حفاري چاه در شمال تهران كه داراي زمين هاي سفت و دژ و در بعضي مناطق زمين سنگي مي باشد و توسط چكش برقي و در مناطق سفت تر بايد چكش تخريب بادي براي حفاري باشد،قابل انجام در شمال شهر تهران مي باشد.
نرخ اتحاديه حفرچاه كه توسط اتحاديه حَفر چاه و تخليه چاه است توسط اتحاديه آهنگران تعيين مي شود.

حفر چاه فاضلاب
حفر چاه جذبي
حفر چاه ارت
حفر منهول فاضلاب
چاه كن تهران